Jakie są obecnie najpopularniejsze odżywki?

odzywki1Dla zdrowia i urody, dla wzmocnienia lub poprawienia koncentracji… Bierzemy je chętnie, widząc w nich szansę na zachowanie dobrej formy i poprawę kondycji. Suplementy diety oraz odżywki zrobiły w ostatnich latach błyskawiczną karierę, stając się dla wielu z nas stałym dodatkiem do codziennej diety. Rosnące zainteresowanie takimi produktami sprawiło, że asortyment zarówno produktów witaminowych, jak i odżywek dla sportowców znacznie się rozszerzył. Jakie odżywki kupujemy najchętniej?

Najpopularniejsze odżywki na współczesnym rynku

Panowie najchętniej sięgają po te odżywki, które pozwalają im rozbudować masę i cieszyć się muskularną, atletyczną sylwetką. Mężczyźni wybierają najczęściej takie odżywki, jak kreatyna oraz odżywki białkowo – węglowodanowe. Te są prawdziwym hitem wśród panów, którzy swą przygodę z kulturystyką dopiero zaczynają, i którym zależy na szybkim zwiększeniu masy mięśniowej. Do najpopularniejszych obecnie „męskich” odżywek zaliczyć można również aminokwasy BCAA, które dostarczają do mięśni dodatkowe ilości energii podczas treningu.

Aktywne panie z kolei stawiają na te odżywki, które pozwalają im szybciej pozbyć się tkanki tłuszczowej. To właśnie one sięgają po odżywki nazywane spalaczami tłuszczu, dzięki którym systematyczny trening szybciej przynosi rezultaty w postaci zgrabnej sylwetki. Szczególnie chętnie wybierane są tu te suple, które zawierają L-karnitynę – wyjątkowo skuteczną w walce z tkanką tłuszczową. Nie tylko zwiększa ona wytrzymałość organizmu, ale i wspomaga odchudzanie. Na jej popularność bez wątpienia ogromny wpływ ma bezpieczeństwo stosowania, które kobiety cenią sobie najbardziej.

Bez względu na płeć osoby aktywne i systematyczne trenujące (niekoniecznie na siłowni) sięgają po takie odżywki, jak napoje energetyczne czy batony proteinowe. Odżywki takie można zabrać ze sobą również na dłuższą wycieczkę górską lub rowerową wyprawę. W każdej chwili można po nie sięgnąć i skutecznie zasilić organizm w nową porcję energii, tak ważnej przy dłuższym wysiłku.

Gdzie najchętniej kupujemy odżywki?

Dzięki coraz szerszej wiedzy na temat odżywek oraz zasad ich bezpiecznego stosowania maleje liczba tych, którzy kupują odżywki z nieznanych źródeł. Ci, którzy korzystają z takich dodatków do diety, zazwyczaj kupują je w profesjonalnych sklepach, na siłowniach lub zamawiają w znanych i cenionych sklepach internetowych takich haj bestbody.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *