Czy białko Scitec 100% Whey Protein Professional jest warte uwagi?

W tej recenzji zostanie opisane białko, które pewnie dużo osób kojarzy, albo już się z nim spotkało, a dokładnie jest to izolat białka Scitec Nutrition, które można zakupić w różnych smakach, jednak w tym przypadku opisany zostanie smak czekoladowy, gdyż to według wielu osób jest najlepszy smak.

Przede wszystkim warto tutaj uwzględnić cenę, którą można spotkać w internecie. Oczywiście możecie też podjąć takową decyzję, aby zrobić zakupy w standardowym sklepie z odżywkami, jednak w większości sytuacji przepłacicie tam naprawdę sporo, więc nie ma większego sensu dokonywać takowych zakupów. Ogólnie w internecie macie do dyspozycji masę różnego rodzaju sklepów, które posiadają niezwykle zbliżone oferty pod względem cenowym. Dlatego tez najlepszym wyjściem okazuje się porównywanie różnych ofert i szukanie tej najlepszej. Istnieje sporo porównywarek cenowych, dlatego też bez większego problemu można to załatwić.

Co do samego białka to warto zauważyć, iż jest ono w 100% białkiem serwatki, a w 100 gramach produktu można znaleźć 84 gramy białka, 2,4 grama węglowodanów, l-glutaminę oraz różnego rodzaju inne substancje.

Przede wszystkim warto zauważyć, iż do dyspozycji każdej osoby, która zakup takowy produkt jest miarka, a według tego co mówi producent to jest ona w stanie pomieścić 25 gram. Trzeba mieć świadomość, iż miarka jest w zasadzie fundamentalnym elementem i musi ona się tam znajdować, a w zasadzie to nie ma żadnej możliwości, aby jej zabrakło, lecz nie zawsze się ją dostaje, więc sam fakt, iż możecie już znaleźć miarkę powoduje, iż produkt tej firmy jest naprawdę godny polecenia. Warto mieć tutaj na uwadze pewną kwestię, iż cechuje się ona dosyć sporą wielkością jak na miarkę tego typu, szczególnie gdy porównacie to z innymi opcjami, ponieważ szybko można dostrzec, iż schodzi tego białka znacznie więcej, niż w przypadku innych białek. Dlatego też znacznie lepszym wyjściem będzie zdecydowanie się na skorzystanie z innej miarki, jeżeli macie taką możliwość, albo sypanie miarki niepełnej, gdyż można dojść do wniosku, iż miarka jest specjalnie tak skonstruowana, aby można było doprowadzić do tego, iż białko się bardzo szybko skończy.

Oczywistym jest fakt, iż ktoś jest w stanie stwierdzić, iż to takie szukanie jakiegokolwiek sporu na siłę, ale jak się okazuje jest w tym więcej prawdy niż niejednej osobie mogłoby się wydawać. Dodatkowo tak jak było napisane wcześniej można niby sypać mniej, ale wiecie nie po to dostajecie coś, aby było niedopasowane. Kupujecie spodnie, są zbyt szerokie i możecie nosić pasek, ale jednak ten dyskomfort jest. Tak samo sytuacja wygląda z miarką, gdy ona jest za duża, zwłaszcza że więcej się białka spożywa i więcej się go marnuje.

Jeżeli nie wierzycie to możecie sami zważyć sobie miarkę i zobaczycie, że gdy nasypiecie do białka do pełna to na wadze wyjdąWam 34 gramy, czyli o 9 gram więcej niżeli powinno, a na opakowaniu jest napisane 25 gram. Może to doprowadzić do błędnych wyliczeń, gdy ktoś będzie liczył swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Dodatkowo można doprowadzić do tego, iż białko nie będzie się w pełni przyswajało, pieniądze się zmarnują i trzeba będzie zakupić nowe białko. Dlatego też plus za fakt, iż w zestawie od razu jest miarka, jednak niewielki minus za fakt, iż jest ona innego rodzaju rozmiaru, niżeli widoczne jest na opakowaniu.

Jak prezentuje się smak białka?

Sam smak jest naprawdę dobry i nie można mu wiele zarzucić. Na etykiecie suplementu widnieje informacja, iż białko zawiera w sobie substancje słodzące. Oczywiście można to odczuć, jednak jest to dobrane w taki sposób, iż nie jest to zbyt słodkie i nie można się tutaj spotykać z typowym, chemicznym posmakiem słodzików. Kiedy zmieszacie dodatkowo takie białko z mlekiem to będziecie mogli mieć wrażenie, iż pijecie nie białko, a kakao, więc dla miłośników tego typu rzeczy to świetna wiadomość. Niektóre osoby mogą wręcz się uzależnić od tego białka, ale nie ze względu na to, że posiada jakieś środki tego typu, tylko dlatego, że świetnie smakuje.

Co do proszku to jest świetnie rozpuszczalny zarówno w mleku jak i wodzie i nie są widoczne żadne grudki, dlatego też za to również łapka w górę.

Na etykiecie nie można znaleźć wskazówek dotyczących tego w jakich ilościach oraz jak często powinno wypijać się dane białko, co jakby nie patrzeć wcale nie jest żadnym minusem, gdy trzeba jasno i wyraźnie sobie powiedzieć, iż nie istnieje jedna ogólna zasada tego jak spożywa się białko. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, iż żaden suplement nie będzie w stanie zastąpić prawdziwej diety. Dlatego też tego typu produkty powinny być używane tylko w sytuacjach, gdy sami nie jesteście w stanie zapewnić sobie wystarczającej ilości białka, albo gdy wcale nie macie możliwości go uzyskać pod żadną formą. Ogólnie zaleca się z reguły wypijanie takiego szejka około 3 razy dziennie, czyli podczas pierwszego posiłku, tuż po treningu i raz na jakiś czas w okresie wieczornym, około 2 godziny po ostatnim posiłku.

W zasadzie ciężko jest powiedzieć jak prezentuje się samo działanie takowego produktu, gdyż jak każdy suplement jest to tylko i wyłącznie uzupełnienie białka, dlatego nie ma co się dziwić, iż jako takich bardziej szczegółowych ocen efektywności działania nie można stwierdzić, ponieważ większość białka i tak musi pochodzić z jedzenia.

Ogólnie jeżeli chce się podsumować tenże produkt to można stwierdzić, iż jest on naprawdę wart polecenia, gdyż cena co do jakości jest naprawdę godna uwagi, a ponadto sam smak czekoladowy jest wręcz idealny, zaś reszta mankamentów można powiedzieć, że gdzieś ginie w gąszczu tych wszystkich pozytywów. Dlatego jeżeli poszukujecie jakiegoś dobrego białka, a nie jesteście pewni, które będzie dla Was odpowiednie to kupując białko Scitec Nutrition o smaku czekoladowym na pewno będziecie zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *