Najlepszy gainer? PVL Mutant Mass

PVL Mutant Mass współcześnie jest uznawany za najbardziej popularną odżywkę węglowodanowo-białkową i nie ma co się temu dziwić, sprzedaż mówi sama za siebie. Dlatego w takiej sytuacji chyba każdy powinien mieć prawo wiedzieć czym jest ten suplement. JEżeli tak dużo osób decyduje się na zakup tego suplementu to raczej musi coś w nim być, więc warto przyjrzeć się temu co w Mutant Mass takiego się znajdujecie.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę tutaj na ilość białka, która przypada na 100 gram produktu, a jest to dokładnie 19,5 grama na 100 gram, dzięki czemu produkt ten jest w stanie utrzymywać się pośród gainerów, które cechują się 20 procentową ilością białka i w zasadzie takie rozwiązania są najbardziej popularne, gdyż są w stanie utrzymywać zasadniczo dobrym poziom jeżeli chodzi o efekty do ceny, ponieważ im mniejsza ilość białka tym cena również jest mniejsza, a białko samo w sobie jest aktualnie najcenniejszym elementem wszelkich gainerów. Niezwykłą zaletą jest fakt, iż ta odżywka jest się w stanie pochwalić naprawdę sporą różnorodnością jeżeli chodzi o frakcje białkowe, gdyż można ich znaleźć tutaj, aż siedem. Co czyni ten produkt znacznie efektywniejszym niż rozwiązania, które oferuje konkurencja, gdzie najczęściej można spotkać z trzema frakcjami białek, które są szybko wchłanialne przez organizm człowieka. Dzięki mixom proteinowym, które cechują się tym, iż posiadają białka o rożnym okresie wchłaniania można w takiej sytuacji zminimalizować działanie kataboliczne. W tym produkcie można znaleźć frakcje micelarnej kazeiny i albuminy jaja, które są w stanie wchłaniać się od 3 do 8 godzin do krwiobiegu. Przez ten okres organizm otrzymuje szereg aminokwasów, które są w stanie poprawić aminogram w krwiobiegu, a to cechuje się niezwykłym znaczeniem anty katabolicznym.

Dlatego też można jasno stwierdzić, iż za ten fakt odżywka zasługuje na ewidentnego plusa, jednak mimo wszystko nie obejdzie się to bez małego minusika. Wynika to przede wszystkim z tego, iż nie jest sprecyzowane ile procent wszystkich frakcji ma udziału w całościowej ilości białka. Znacznie lepiej by było wiedzieć jak prezentuje się rozkład wszystkich frakcji, aby mieć świadomość jaki stosunek droższych frakcji do tańszych.

Kolejną kwestią, która jest ewidentną zaletą tego produktu jest profil węglowodanowy, który wręcz jest podstawą tego produktu. W 100 gramach produktu znajduje się przeszło 63,9 węglowodanów, jednak tylko i wyłącznie 10 gram to są cukry proste, a to prowadzi do tego, iż obniżony zostaje znacznie indeks glikemiczny tejże odżywki, co idzie na jej korzyść.

Dzięki temu, że tak się dzieje to im niższy poziom indeksu glikemicznego tym mniejsza szansa na to, iż ciało zostanie zatłuszczone, a to podczas stosowania gainera jest kwestią jakby nie patrzeć bardzo istotną, a to w przypadku odżywek węglowodanowo-białkowych jest kwestia niezwykle istotną, gdyż niestety, ale po większości nie ma co oczekiwać, iż większość uzyskanej masy to nie będzie masa tłuszczowa, a ilość masy mięśniowej będzie znikoma. W tym przypadku sytuacja jest całkowicie odmienna, a to z tego względu, że węglowodany są wolno wchłaniane i skutkuje to tym, iż są w stanie zaopatrzyć organizm w większą ilość energii na dłuższy czas. Jeśli zaś chodzi o cukry proste, czyli chociażby fruktoza i cukier kukurydziany to one są niezbędne tylko w sytuacjach po treningu, ponieważ wtedy potrzeba węglowodanów prostych, które będą w stanie odbudować jak najszybciej glikogen.

Kolejną kwestią, o której warto wspomnieć i jest ona ewidentną zaletą tego produktu jest fakt, iż PVL Mutant MASS posiada szereg zdrowych tłuszczy, które są mieszanką Lipherma, czyli olejów MCT – średnio łańcuchowych kwasów tłuszczowych z kokosa, oleju z siemienia lnianego, CLA ze słonecznika oraz oleju z ogórecznika. Warto mieć też świadomość, iż tłuszcz jest w stanie w niezwykle ewidentny sposób podnieść wartość kaloryczną tegoż, że produktu, o 60 kcal na każde 100 gram, co dla producentów gainera jest naprawdę bardzo dobre, jednak na szczęście te tłuszcze są zdrowe, więc cechują się działaniem lipotropowym, gdyż są w stanie rozpuszczać tkankę tłuszczową.

Ostatnią kwestią jest temat związany z insulinomimetykami, a są to nic innego jak substancje, które naśladuję to w jaki sposób działa insulina, bądź mogą ją nawet zastępować, a mowa tutaj dokładnie o mieszance intrasorb5, gdzie znajdzie się 4-hydroksyizoleucynę, inozytol, d-pinitol, kwas alfa-liponowy czy kolostru. Dzięki temu, że jest to zastosowane to znacznie lepiej wchłaniają węglowodany i białka, które można znaleźć w tychże produktach. 4-hydroksyizoleucyna cechuje się działaniem, które jest niezwykle bliskie temu, który wykazuje insulina, która to jest niczym innym jak anabolicznym hormonem, który znajduje się w organizmie człowieka, a przy tym odpowiada ona za uzupełnieniem mięśni węglowodanami oraz aminokwasami.

Na podstawie wielu opinii, które można znaleźć w internecie widoczne jest to, iż jest to produkt bardzo wysokiej klasy. Chociaż wiadomo, iż żaden produkt nie jest idealny to spośród gainerów temu najbliżej, aby takowym zostać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *