Olej kokosowy MCT – właściwości i zastosowanie

olej kokosowy

Wielu osobom wydaje się, że w trakcie zdrowego odżywiania największym wrogiem są tłuszcze. Jest to jednak nieprawda, gdyż wartościowe tłuszcze mają ogromne znaczenie w trakcie jakiejkolwiek diety i wprowadzenie ich pozwala na znaczną poprawę zdrowia oraz samopoczucia. Tłuszcze do diety można wprowadzić na przykład decydując się na olej kokosowy MCT. Jakie są jego właściwości oraz zastosowanie?

Gdzie zamówić olej kokosowy MCT?

Osoby na diecie często szukają miejsca, gdzie będzie dostępny olej kokosowy MCT z racji na to, że jest wartościową częścią między innymi diety ketogenicznej, ale jest też polecany również w innych sposobach odżywiania. Przy zamawianiu oleju kokoswego MCT trzeba jednak zwrócić uwagę na jego jakość, przez co znalezienie odpowiedniego miejsca potrafi być problematyczne.

Zazwyczaj najlepszym miejscem będą różnego rodzaju sklepy ze zdrową żywnością. Do miejsc, gdzie jest ekologiczna żywność producenci wysyłają bowiem zazwyczaj produkty wyższej jakości, które trudno byłoby dostać w zwyczajnym supermarkecie, czy też jakimkolwiek innym sklepie spożywczym.

Czym jest olej kokosowy MCT i jakie ma właściwości?

Aby lepiej zrozumieć, czym jest olej kokosowy MCT trzeba rozbić skrót, który jest w jego nazwie. MCT oznacza medium-chains triglycerides, czyli po polsku są to trójglicerydy o średniej długości łańcucha. Są to tak zwane lipidy, czyli tłuszcze proste, które są naprawdę korzystne dla naszego zdrowia i z tego powodu olej kokosowy MCT jest niezwykle popularnym produktem w wielu dietach.

Olej kokosowy MCT najczęściej spotkamy w diecie ketogenicznej, czyli rodzaju odżywiania, który polega na jak największym ograniczeniu węglowodanów i spożywaniu głównie tłuszczy oraz białek, co pozwala wprowadzić ciało w stan ketozy. Ponadto tłuszcz ten jest łatwy do przetworzenia przez ciało, dzięki czemu zapewnia mu szybki do niej dostęp. Inne korzystne właściwości to na przykład to, iż olej kokosowy MCT hamuje apetyt i szybko zapewnia uczucie sytości, a ponadto poprawia metabolizm.

Dodaj komentarz