Jakie właściwości zdrowotne ma bio chlorella?

zdrowa zywnosc

Chlorella jest to zielona alga, która pochodzi z Japonii. Zaliczana jest do tak zwanych superfoods, czyli żywności, która ma pozytywny wpływ na organizm człowieka, dzięki duże zawartości substancji odżywczych. Jest to alga, która żyje w słodkich wodach. Na stałe weszła na talerze osób prowadzących zdrowy i aktywny tryb życia. Jakie właściwości zdrowotne ma bio chlorella?

Jaki skład ma chlorella?

Podstawą właściwości zdrowotnych chlorelli jest jej bogaty skład chemiczny. Bio chlorella jest bogata w witaminy i minerały, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jest bogatym źródłem witaminy A i B12, a także witamin C, E, K, biotyny i kwasu foliowego. Zawiera minerały takie jak cynk, fosfor, magnez, potas czy wapń. Poza tym jest bogata w białko, tłuszcze, węglowodany i aminokwasy. Dzięki dużej zawartości witaminy B12, chlorella jest polecana osobom, które borykają się z problemami z anemią i zaburzeniem wchłaniania żelaza. 

Właściwości zdrowotne chlorelli

Suplementy z chlorelli najlepiej kupować w formie tabletek lub w formie proszku, który można dodać do pożywienia. Warto kupować je od sprawdzonych dostawców, tak by ekologiczna żywność w Białymstoku , była bezpieczna i pozbawiona chemicznych dodatków. Chlorella pomaga odżywiać organizm człowieka. Wpływa na odporność, poprzez mobilizowanie organizmu do zwiększonej produkcji białych krwinek, które walczą ze stanem zapalnym organizmu. Biorąc pod uwagę właściwości chlorelli, dobrze jest ja włączyć do diety w sezonie jesienno-zimowym, bye wspomóc organizm w walce z wirusami przeziębienia lub grypy. Wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn, przyczyniając się do poprawy funkcjonowania poszczególnych narządów. Jest pomocna w walce z astmą, wysokim ciśnieniem, cholesterolem czy zespołami napięcia przedmiesiączkowego.  Ma dobroczynny wpływ na wątrobę, oczyszczając ją z toksyn i wpływając na procesy jej regeneracji. Bio chlorella wpływa pozytywnie na układ pokarmowy, pomagając zwalczyć zaparcia, wzdęcia czy gazy, a nawet zgagę. Wpływa na pobudzenie metabolizmu i przyspiesza odchudzanie. 

Dodaj komentarz