Napój ryż kokos – dlaczego warto go pić?

napoje roslinne

Produkty z orzechów palmy kokosowej zyskują coraz większą popularność w Polsce. Do niedawna najczęściej spotykanym były wiórki kokosowe, jednak z każdym rokiem przybywa wyboru. Jedną z możliwości jest napój kokosowy. Jakie posiada właściwości i dlaczego warto go pić? ? Odpowiedź znaleźć można poniżej.

Napój ryż kokos – właściwości

Napój ryż kokos ceniony jest przede wszystkim ze względu na walory smakowe. Jest on najczęściej spożywany przez osoby uprawiające sport, bowiem ma on korzystny wpływ na zdrowie. Główną z jego zalet jest hamowanie apetytu. Dobrym pomysłem jest dodanie go do owsianki lub płatków, co zwiększy nasze nasycenie. Napój ten posiada także właściwości dodające energii. Należy jednak pamiętać, by sięgać po ten produkt z umiarem, gdyż jego głównym składnikiem jest tłuszcz.

Warto wiedzieć, że napoje kokosowe dzięki swoim prozdrowotnym właściwościom nie muszą być używane wyłącznie w kuchni. Okazuje się, że perfekcyjnie nadają się również do nawilżenia skóry, więc z powodzeniem można wzbogacać nimi wszelkiego rodzaju maseczki. Napoje kokosowe posiadają także właściwości antybakteryjne. Wykorzystuje się je również do pielęgnacji włosów, by nadać im połysk i wspomóc w regeneracji.

Napój ryż kokos – zastosowanie

Dla napoju ryż kokos znaleźć można wiele zastosowań. Bardzo często jest on wykorzystywany jako alternatywa dla mleka krowiego. Z powodzeniem można dodać go do kawy lub płatków śniadaniowych. Dobrym pomysłem jest także przyrządzenie koktajlu miksując go z owocami. Aby odtworzyć prawdziwy smak kuchni indyjskiej, warto skorzystać z napoju kokosowego podczas przyrządzania curry z kurczaka.

Aksamitna konsystencja napoju czyni z niego znakomity składnik wszelkiego rodzaju zup kremowych. Swoje zastosowanie znajduje on także w przypadku wypieków. Może się on przydać do wypieku np. sernika kokosowego. Jak widać istnieje wiele sposobów, w które można wykorzystać napój kokosowy. Aby zadbać o różnorodność smaków, warto jednak korzystać z innego rodzaju dodatków. Wśród nich wymienić można także olej kokosowy lub olej z czarnuszki.

Dodaj komentarz