Jaka odżywka białkowa na redukcję?

Białko to jedna z najpopularniejszych odżywek dla sportowców. Jest stosowane zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Jego głównym zadaniem jest wsparcie w budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej. Osoby na redukcji często unikają stosowania białka, ponieważ obawiają się, że zamiast chudnąć, będą budować mięśnie i nie osiągną zamierzonego efektu. Nic bardziej mylnego. Jak białko wspomaga odchudzanie oraz jaką odżywkę białkową stosować na redukcji? Tego dowiesz się w tym artykule.

Czy białko wspiera odchudzanie?

W procesie odchudzania warto pamiętać o właściwej podaży białka, które jest jednym z podstawowych elementów zdrowej diety. Wpływa na uczucie sytości, dzięki czemu możesz szybciej i na dłużej zaspokoić głód. Białko przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej i wspiera odchudzanie. Białko pomaga tracić zbędny tłuszcz przy jednoczesnym zachowaniu wypracowanej masy mięśniowej.

Odżywka białkowa to jeden z najwygodniejszych i najprostszych sposobów, aby uzupełnić niedobory białka w diecie. Ponieważ jest dostępna w wielu różnorodnych smakach, jest także doskonałym i pysznym urozmaiceniem codziennego jadłospisu. Z pomocą odżywki białkowej możesz przygotować dietetyczne i wysokobiałkowe wersje znanych potraw, takich jak naleśniki, omlety czy pancakes.

Jaką odżywkę białkową stosować na redukcji?

Wiesz już, jak białko wpływa na proces odchudzania. Czas więc na praktyczne informacje i odpowiedź na pytanie, jaką odżywkę wybrać. Najlepiej jeśli białko serwatkowe stosowane na redukcji jest pochodzenia zwierzęcego — WPI, WPC lub WPH. Możesz zastosować białko roślinne, jednak musisz pamiętać, że jego profil aminokwasowy jest niepełny.

Najlepszym wyborem jest izolat białka serwatki — WPI. Zawiera on praktycznie w większości wysokiej jakości białko, z minimalną ilością węglowodanów i tłuszczy. W szejku białkowym na bazie WPI dostarczasz jedynie czyste proteiny bez zbędnych kalorii.

Kiedy najlepiej stosować białko i w jakich ilościach?

Odżywka białkowa może być stosowana jako zamiennik słodyczy. Dużo lepszym wyborem jest shake proteinowy niż słodkie przekąski. Na redukcji najlepiej jednak stosować odżywkę białkową jako dodatek do posiłków lub ich zamiennik. Może być też spożywana po treningu — wówczas najlepiej sprawdzi się izolat.

Podsumowanie

Odżywka białkowa sprawdzi się zarówno podczas budowania masy mięśniowej, jak i w trakcie redukcji. Jeśli szukasz odpowiedniej odżywki na redukcję, zajrzyj do sklepu MusclePower.pl.

Dodaj komentarz